Team Fixtures & Results

Wednesday 23rd November 2016

 

Team Opposition Home/
Away 
Venue Transport Depart Start Result
Badminton 1st UWE 1st H Sports Centre  n/a 2.00pm 3-5 L
Badminton 2nd            
Badminton 3rd            
Badminton Women 1st Swansea 1st H Sports Centre n/a 2.00pm 2-6 L
Badminton Women 2nd            
Basketball Men 1st Gloucester A Oxstalls 10.30am 3.30pm 61-65 W
Basketball Men 2nd Southampton 3rd H Sports Centre n/a 4.00pm 38-61 L
Basketball Women 1st Brighton 1st A Eastbourne sc 11.30am 4.30pm W/O to Opp
Football 1st Bath 1st H Sports Park 3G 12.30pm 3G 3.00pm 1-01 W
Football 2nd            
Football 3rd Gloucester 1st A The Folley 10.30am 1.00pm  
Football 4th S/Hampton Sol 3rd A Test Park 10.00am 2.00pm 2-3 W
Football 5th            
Football 6th            
Football Women 1st Exeter 1st H Sports Park 11.00am 3G 12.30pm 0-6 W
Football Women 2nd Bristol 2nd A Glos FA 3G 11.30am 3.30pm 9-0 L
Golf 1st Exeter 1st H Vale of Glam Roman Road 11.20am 1-5 L
Hockey Men 1st Bath 4th H Sports Park 2.00pm 3.30pm 1-4 L
Hockey Men 2nd            
Hockey Women 1st            
Hockey Womens 2nd            
Lacrosse Imperial 1st H Sports Park 11.00am 12.00pm

W/O to Opp 

Netball 1st            
Netball 2nd            
Netball 3rd Bath Spa 2nd H Sports Park 2.00pm 3.30pm 37-23 W
Netball 4th Bath Spa 3rd H Sports Park 12.30pm 2.00pm 26-27 L
Netball 5th            
Rugby Union 1st Bristol 1st A Coombe Dingle 11.30am 2.00pm  
Rugby Union 2nd Cardiff Met 3rd A Llandaff Campus 12.30pm 2.00pm 55-8 L
Rugby Union 3rd Gloucester 3rd A Bishops College 10.30am 2.00pm W/O tp Opp 
Rugby Union Women Worcester 1st A Worcester Wander 11.00am 2.00pm Abandoned 
Rugby League            
Squash Men 1st UWE 6th A Centre for Sport 11.30am 3.30pm 2-1 W
Squash Men 2nd Southampton 2nd H Sports Centre n/a 2.00pm 0-3 L
Table Tennis 1st Kings College 1st A The Thuderdrome 8.30am 1.30pm 1-16 W
Table Tennis 2nd            
Table Tennis Women            
Tennis Mens 1st Swansea H Radyr Lawn Ten Train 12.30pm 6-6 d
Tennis Womens 1st  UWE 1st H Radyr Lawn Ten Train 12.30pm 0-16 W
Volleyball 1st Sussex 1st A Sussex Sports Centre 11.30am 4.30pm 3-2 L
Volleyball 2nd Marjons 1st A Marjons Sports Centre   4.00pm W/O to Opp
Volleyball Women 1st Bournemouth 2nd A Talbot Campus 10.00am 2.00pm 3/2 L
Volleyball Women 2nd            
Waterpolo